Kinderkerk, 13 mei: Op uw plaatsen

Introductie
Vraag de kinderen en de volwassenen waar ze aan denken bij de woorden ‘op uw pláátsen…’. Vaak worden die woorden gevolgd door: ‘… Klaar… Áf!’ Vandaag lezen we het verhaal van Hemelvaart. We horen dat Jezus naar de hemel gaat, maar dat betekent niet dat het verhaal afgelopen is. Integendeel! Het lijkt haast alsof iemand zegt: ‘Op uw plaatsen…’ De leerlingen moeten wachten op dingen die komen gaan.

Beluister hier het verhaal voor Hemelvaart: ‘Jezus gaat naar de hemel’ (Handelingen 1:1-11)

Gebed
Goede God, We staan klaar!
Klaar voor vandaag,
klaar voor morgen en voor overmorgen.
Maar wat er gebeuren gaat?
We weten het niet.
Daarom vragen we of U ook klaar wilt staan,
samen met ons.
Klaar om samen te genieten van wat fijn is,
samen te huilen om wat verdrietig is.
Om samen zoeken naar het goede,
en weg te gaan bij het kwade.
Neem ons bij de hand, God.
Wij zijn klaar voor de start van een leven met U.
Amen.

Liederen: Ik moet weggaan
Voor de jongsten, een Bijbelverhaal met een liedje
Lied: Heer, we kijken omhoog

Werkblad 1: Hemelvaart
*Maak de helft van de slinger van werkblad 1, van 23 mei Pinksteren.
* Creatief: Maak een verrekijker van wc-rollen of door twee vellen op te rollen. Teken op de buitenkant van de verrekijker het verhaal van hemelvaart. Kijk met de kinderen door de kijkers en filosofeer over de vraag: Als jij oneindig ver kon kijken, wat zou je dan graag willen zien?

Wil je graag een kruiswoordpuzzel of woordzoeker maken over Hemelvaart, kijk dan hier:
Bijbelidee